RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
10 201915

Wycieczka do "KRAINY PRZYGÓD"

Dnia 15 października przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały  się na wycieczkę do parku rozrywki „Kraina Przygód” w Starych Iganiach. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem. Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały podzielone na grupy - pod opieką wychowawców i instruktorów rozpoczęły zwiedzanie i zabawy w terenie. Czekało tu na nas wiele atrakcji m.in.: przejażdżka quadem po torze, spacer śladami zwierząt po zaczarowanym lesie, karuzela, konkurencja dojenia krowy, pole golfowe, szukanie skarbów... Nasze przedszkolaki nie przeoczyły żadnej, kraina przygód stała otworem, a dzieci bawiły się doskonale. Gdy zgłodnielismy przyszła pora na pieczone ziemniaki, kiełbaski oraz słodki poczęstunek. Posileni i pełni wrażeń z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wspomnień. 

10 201910

Czytający poranek z Panią dyrektor

10 października 2019 r.  tuż po śniadaniu gościem w grupie dzieci  6 - letnich „Biedroneczki” była pani dyrektor - Dorota Jagiełło.  W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowanego w naszej placówce przeczytała dzieciom wiersz pt. "Małpa w kąpieli" Aleksandra Fredry. Przedszkolaki wspólnie z Misiem Stefanem wysłuchały przygód małpki, która chciała zażyc kąpieli w wannie. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Bardzo nam się podobało! Dziękujemy Pani dyrektor za wspólnie spędzony czas oraz rozbudzanie u naszych przedszkolaków zamiłowania do czytania.                                                                  

„Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”
                                                                                          Kornel Makuszyński
 
Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest rozbudzanie zamiłowania do czytelnictwa wśród naszych najmniejszych. Każdy z nas wie, że dzieci już od najmłodszych lat lubią być wprowadzane w świat fantazji, literatury i pozytywnych emocji płynących z książek. Poprzez głośne czytanie dziecku, kształtuje się u niego umiejętność uważnego słuchania, a także rozwija się jego samodzielność i kreatywność. 
W nowym roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka przystąpiła do projektu edukacyjnego pt: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem w/w projektu jest rozwijanie czytalelnictwa wśród najmłodszych. Poczas zajęć została wybrana maskotka – Miś Stefan, który z dzienniczkiem „pod pachą” będzie wędrował do domów przedszkolaków. Zadaniem dziecka jest opieka nad misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. W roku szkolnym 2019/2020 czytamy polskie bajki, baśnie, wiersze. Myślę, że będzie to wspaniała zabawa i ciekawe spotkanie z literaturą.
 
10 201907

Przedszkolaki w teatrze - "Złota kaczka i duch starego zamku"

Dnia 7 października przedszkolaki wraz z opiekunami po raz kolejny wybrały się do CKiS na spektakl pt. "Złota kaczka i duch starego zamku". Tym razem obejrzały barwną, pełną humoru i piosenek bajkę, zaprezentowaną w konwencji łączącej plan żywy i lalkowy. Przedszkolaki w skupieniu obserwowały akcję, która się rozgrywała na deskach teatru i chętnie podpowiadały postaciom na scenie. Podczas wizyty dzieci nauczyły się magicznej piosenki ,która na co dzień pozwoli im odgonić złe duchy, a brzmi tak :"Strachy na lachy, duchy do poduchy, duchów nie boimy się, bo jesteśmy zuchy." Na koniec spektaklu przedszkolaki nagrodziły występ aktorów gromkimi brawami.

10 201901

"Złote Rybki" w Tężni solankowej

Dnia 1 października 2019 r. dzieci z grupy „Złote Rybki” wraz z opiekunami wyruszyły komunikacją MPK do Tężni Solankowej jodowo – bromowej w Parku Wodnym w Siedlcach. Była to już kolejna wizyta przedszkolaków w tym miejscu. Dzieci podczas wspólnej zabawy korzystały z walorów leczniczych tężni. Czas szybko nam minął i niestety musieliśmy wracać do przedszkola. Z pewnością zagościmy tu ponownie.

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »