RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
04 202108

WAŻNE- INFORMACJA DLA RODZICÓW KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do jednostki w terminie od 09.04. 2021r. do 16.04.2021r.do godz. 15.00. Brak potwierdzenia woli we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

Dorota Jagiełło
dyrektor MP6 w Siedlcach
04 202101

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

ŻYCZY DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA ORAZ PRACOWNICY  PRZEDSZKOLA

03 202129

Nauczanie zdalne

DRODZY RODZICE! 

W dniach 29.03.2021 – 09.04.2021, Podstawa Programowa realizowana będzie w  formie nauczania zdalnego. Systematycznie na skrzynkach e-mail poszczególnych grup zamieszczane będą propozycje zabaw i innych aktywności do zrealizowania na każdy dzień. Materiały te są zgodne z podstawą programową, realizowanym programem i tematyką kompleksową. Zachęcamy do skorzystania z przekazywanych materiałów.

Pozdrawiamy serdecznie nasze przedszkolaki🙂 Życzymy wszystkim dużo zdrówka oraz udanej zabawy i nauki!

03 202119

POWITANIE WIOSNY

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!
W dniu 19 marca 2021 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy i powitania wiosny”. O godzinie 10.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się w ogrodzie przedszkolnym. Spotkanie rozpoczęło się wspólną piosenką powitalną, następnie pani Jadzia zaprezentowała dzieciom - Marzannę oraz wyjaśniła jej symboliczne znaczenie. Dalszą częścią był barwny korowód. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami, z Marzanną i kwiatami przemaszerowały alejkami ogrodu  śpiewając wiosenne piosenki i wznosząc okrzyki żegnające zimę. Potem przyszła kolej na spalenie Marzanny - zimowej panny... Gdy po zimie nie zostało ani śladu wszystkie przedszkolaki gromkimi okrzykami powitały WIOSNĘ. Mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre :-).
03 202108

KONKURS RECYTATORSKI „RECYTUJ Z ĄCZKIEM”

Dnia 8 marca 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Recytuję z Ączkiem”, którego organizatorem był MOK oraz Siedlecka Grupa Literacka „Witraż”. W konkursie udział wzięło 8 dzieci z naszego przedszkola- 5 dzieci z grupy 6-latki „Złote Rybki” (Nadia G., Eliza Sz., Wiktoria P., Oliwia M., Aleksander O.) oraz 3 dzieci z grupy 5-latki „Żabki” (Weronika S., Filip K., Maciej D.)
Celem konkursu:
- rozwijanie umiejętności recytatorskich
- przygotowanie do występów na scenie
- zainteresowanie dzieci czytelnictwem
- prezentacja umiejętności
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze
- przybliżenie przygód „Siedleckiego Ączka”, bohatera książeczki Hanny Piotruk pt. „Cześć, jestem Ączek Zajączek”.
Jury w trzyosobowym składzie- przedstawiciele MOK, w tym autorka książeczki, wysłuchało recytacji dowolnie wybranego wierszyka z książeczki Hanny Piotruk pt. „Cześć, jestem Ączek Zajączek” wydanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Jury brało pod uwagę następujące kryteria:
- pamięciowe opanowanie tekstu
- wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, ruch, strój)
- interpretacja tekstu
- kultura słowa
Po przesłuchaniu wszystkich przedszkolaków, autorka książeczki p. Hanna Piotruk poczęstowała dzieci cukierkami Następnie Jury wytypowało do następnego etapu 3 laureatów konkursu „Recytuj z Ączkiem”- Elizę Sz., Nadię G. oraz Oliwię M. Dziewczynki zostały zaproszone do przedstawiania swoich recytacji w Finale konkursu, który odbędzie się 22marca 2021r. w Sali Białej
Za udział w dzisiejszym konkursie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez MOK w Siedlcach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
 

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »