RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
12 201806

Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Święty Mikołaj. Dotarł on do nas pomimo braku śniegu. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od czego są przecież renifery Mikołaja. Wszystkie przedszkolaki z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który już od progu witał nas swoim HO HO HO.  Na twarzach przedszkolaków pojawiał się uśmiech od ucha do ucha,  zaś  co niektórzy to się nawet przestraszyli – czyżby nie byli zawsze grzeczni? Niemożliwe, w naszym przedszkolu są same zuchy! Aby uczcic teń wyjatkowy dzień, wybraliśmy się na koncert Mikołajkowy - zabawa była świetna! Po powrocie czekały na nas słodkie upominki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

11 201830

Czary-Mary - Andrzejki w przedszkolu

Są różne sposoby, żeby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości. Aby tradycji stało się zadość w andrzejowe, piątkowe popołudnie emocjonalnie i miło było w grupie ,,Ważek” . Przeprowadzone zabawy – wróżby dostarczyły dzieciom wiele nieoczekiwanych  przeżyć. Dzieci z wróżb mogły dowiedzieć się  kim zostaną w przyszłości – jaki będą wykonywać zawód. Losując karteczki z kolorami – zostały poinformowane o życiowych przestrogach,  które zagrażać mogły  ich zdrowiu lub zachowaniu. Z ogromnym skupieniem dzieci podeszły do wróżby - wkuwanie w serce szpilki i dowiedzenie się,  jak będzie miał lub miała na imię wybranka serca, od razu nasuwały się na myśli znane koleżanki lub koledzy. Nie mniej emocji dostarczyła  dzieciom zabawa - wróżenie z butów- osobno dziewczynki i chłopcy ustawiali buty w dwóch rzędach i rozpoczęli wyścig ku drzwiom. Każdy chciał być oczywiście pierwszy za ,,progiem”, co znaczyło, że mają szansę na szybki ożenek lub zamążpójście. Inną zabawą było kręcenie butelką odczytywanie symbolu który wskazywała butelka – kim będą w przyszłości: np. korona- ważna osoba w pracy, książka- kariera naukowa, serce- szczęście rodzinne, moneta- bogaty biznesmen a gwiazda- kariera aktorska lub piosenkarska. Na zakończenie dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami z tego co wywróżyły sobie- wszyscy byli zadowoleni i cieszyli się z tego co ma im przynieść przyszłość:-)


 

11 201830

Pyszne witaminki - robimy sałatke owocową

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Biedroneczki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Najpierw wszyscy dokładnie umyliśmy rączki, a potem ubraliśmy się w fartuszki i czepki. Trzeba przyznać, że wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze! Potem każdy przedszkolak dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do pracy. „Biedroneczki” pod czujnym okiem Pani Sylwii kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Sałatka owocowa udała się, wyszła wspaniale!

 

11 201827

Spartakiada Przedszkolaków

"Ruch to zdrowie,
każdy przedszkolak
ci to powie"

27 listopada w hali sportowej Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach, ul. B. Prusa  odbyła się XXVIII Miejska Spartakiada Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Organizatorem Spartakiady jest Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach i Mazowieckie TKKF w Warszawie. Celem spartakiady jest popularyzacja zajęć rekreacyjnych w przedszkolach, wyłonienie najbardziej usportowionego przedszkola na terenie miasta Siedlce. W konkurencjach sportowych nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Motylki” i „Ważki”. Brawa dla przedszkolaków!

11 201827

Pysznie, kolorowo i zdrowo w "Złotych Rybkach"!

"Naturalne witaminy
lubią chłopcy i dziewczyny.
Bo najlepsze witaminy
To owoce i jarzyny"

We wtorek 27 listopada w grupie dzieci 4 – letnich „Złote Rybki” było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Przedszkolaki  na widok tak smakowitych owoców, ochoczo zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »