RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
11 202025

Dzień Pluszowego Misia

11 202013

"Biedroneczki" dbają o zdrowie z Małym Misiem

Zdrowie to jest ważna sprawa!
Obowiązek, nie zabawa!
Dbajcie o siebie w każdej chwili,
byście w zdrowiu długo żyli!
„Dbamy o zdrowie z Małym Misiem” – to kolejny moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem modułu było kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się na czym polega piramida żywienia i dlaczego jest ważna dla każdego człowieka.  Maluszki dowiedziały się co powinno znaleźć się w ich menu, a jakich produktów należy unikać. „Biedroneczki” wiedzą, że należy dbać o regularne ćwiczenia fizyczne, które powinny iść w parze ze zdrowym odżywianiem. Podsumowaniem modułu było samodzielne przygotowanie przez dzieci zdrowych i kolorowych szaszłyków. Zanim jednak „Biedroneczki” przystąpiły do pracy, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa i dokładnie umyły ręce. Ze wszystkim poradziły sobie doskonale! Podczas zajęć dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Wszystkim naszym działaniom z bezpiecznej odległości, przyglądał się oczywiście nasz mały przyjaciel – Stefanek.
 
11 202012

"PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!"

DRODZY RODZICE!

Wraz z firmą Eko-system włączamy się do kampanii edukacyjno-charytatywnej "Tusz do paki". Już wkrótce w holu przedszkola pojawią się oznakowane kartony, do których można będzie wrzucić zużyte tusze - tzw. kartridże. Zebrane  w ten sposób tusze firma Eko-system przekaże do recyklingu, a z pozyskanych dzięki temu środków zakupiona zostanie karma dla zwierząt ze schronisk. Nad całą akcją czuwa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

 
11 202010

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
Z tej okazji, dzisiaj wszystkie dzieci w naszym przedszkolu uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień - rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Głównym celem dzisiejszych zajęć w przedszkolu i „mini” uroczystości w grupach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie i poszanowanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzieci we wszystkich grupach z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kokardy narodowe, odśpiewały uroczyście hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, utrwalały najważniejsze fakty dotyczące naszego Państwa, odcisnęły swoje rączki pomalowane biało-czerwoną farbą, tworząc symbol flagi w barwach ojczystych, samodzielnie wykonały biało-czerwone chorągiewki oraz kolorowały przygotowane kolorowanki tematyczne.
Ten uroczysty dla wszystkich Polaków dzień przeżyliśmy dumnie, radośnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy prawdziwy patriota!!!
11 202005

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców. We wszystkich grupach były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.Ogromne zainteresowanie wśród  najmłodszych przedszkolaków wzbudził tatr cieni. Dzieci obejrzały spektakl na podstawie bajki „Jaś i Małgosia”. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »