RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
05 201921

Warsztaty mydlarskie

We wtorek 21 maja w przedszkolu zapachniało ... Dzieci miały niepowtarzalną okazję, by zrobić swoje własne mydełka. Mogły wybrać jego kształt, kolor, zapach oraz dodać do niego różne elementy dekoracyjne. Była to dobra zabawa oraz możliwość rozwoju kreatywnego myślenia. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka, dzieci zapakowały je w celofanowe torebki, ozdobiły sizalem i rafią ... i oryginalny prezent gotowy !

05 201908

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

8 maja 2019 roku 8 dzieci z grupy "Motylki" brało udział w 29 Siedleckim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Zdrowi przedszkolacy". Zdobyły I wyróżnienie. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci drukarki wielofunkcyjnej, gier planszowych, kloców oraz zdrową żywność: serki, wodę, maślankę i drobne upominki dla każdego dziecka.

Amelka S.
Alan K.
Wiktoria K.
Ola K.
Małgosia M.
Laura Pietrzak
Konrad P.
Kornelia P.
 
Gratulujemy!!!

 

autor: Mirosława Homka

05 201907

Wycieczka do ZOO

7 maja 2019 r. przedszkolaki odwiedziły Ogród Zoologiczny w Warszawie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Największy podziw spośród wszystkich zwierząt wzbudziły lwy, małpy i słonie. Z wielkim zachwytem dzieci ogladały przepiękne, kolorowe ptaki - ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Podczas naszej wizyty dzieci podziwiały ogromne akwaria z tropikalnymi amazońskimi rybami. Wielką atrakcją dla naszych przedszkolaków było spotkanie z wężami, mieliśmy także okazję obserwować ich karmienie.  W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia przedszkolakom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć dzieci wróciły do przedszkola. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

 

04 201928

"Biedroneczki" w teatrze

„Teatr to miejsce jest niezwykłe,
zaczarowana każda chwila,
kurtyna w górę się unosi
i przedstawienie rozpoczyna(...)  
                                                            J. Koczanowska

Dnia 24 kwietnia dzieci z grupy „Biedroneczki” wraz z opiekunami uczestniczyły w lekcji teatralnej organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Przedszkolaki poznały teatr od kulis, mogły zajrzeć „dosłownie” wszędzie. „Biedroneczki” poznały nowe pojęcia związane z teatrem, m.in.: fuaje, sztankiet, horyzont, scenografia i wiele innych. Z bliska zobaczyły na czym polega praca realizatora dźwięku i oświetleniowca. Była to ciekawa i pouczająca lekcja.

Serdecznie dziękujemy mamie Julka – Pani Sylwii  za pomoc w zorganizowaniu lekcji teatralnej.

 

04 201919

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Pracownicy Administracji i Obsługi 

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »