RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
02 201816

U zegarmistrza

„Pan zegarmistrz to jest mistrz
Wielki  nad mistrzami
On naprawi każdy zegar
Nawet z kurantami
Kiedy wchodzisz do zakładu
Wita Cię muzyka
Każdy zegar i zegarek
Swą melodię cyka”

Dnia 16 lutego 2018 r. grupa dzieci 4 – letnich „Biedroneczki” wraz z opiekunami wybrała się do zakładu zegarmistrzowskiego. Celem naszej wizyty było zaznajomienie dzieci z pracą zegarmistrza. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały opowieści o mechanizmach odmierzających czas. Dowiedziały się także, jak zbudowany jest zegar oraz jakimi narzędziami się go naprawia. Poznały różne rodzaje zegarów. Z dużym zainteresowaniem słuchały  zegarowej muzyki. Na zakończenie naszej wizyty przedszkolaki podziękowały za miłe przyjęcie. Zwieńczeniem naszej wizyty była słodka niespodzianka…

 

02 201812

Niech żyje bal!

Jak wesoło dziś w przedszkolu,

w koło słychać brawa.

Gra muzyka już od rana,

przecież to karnawał!

Teraz obróć się dokoła,

Klaśnij w ręce raz, dwa,

Tupnij nogą lewą, prawą

I zawołaj: hej, ha!

02 201802

BAL KARNAWAŁOWY tuż, tuż...

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do Naszego Przedszkola do udziału w Balu Karnawałowym, który odbędzie się 12 lutego 2018 r. (poniedziałek) od godz. 9:00.

Serdecznie prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8:20. Jednocześnie prosimy Rodziców, by w dzień balu wyposażyli dzieci w dużą, podpisaną torbę na ubrania i buty.

01 201831

Przedszkolaki dokarmiają ptaki

"Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? 
Wiadomo, małe dzieci.
O, już biegną dwie dziewczynki.
Rozsypały okruszynki.
Zjadły ptaszki chlebek biały.
Ćwir, ćwir – pięknie dziękowały".

B. Forma

 

01 201830

Spotkanie edukacyjne - "Śmieci czy cenne odpady?"

30 stycznia grupa dzieci 6 – letnich wraz z opiekunami uczestniczyła w seminarium Śmieci czy cenne odpady? - segregacja, kolekcjonerstwo, dobre decyzje producenta  i konsumenta zorganizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Podczas spotkania aktorka siedleckiego Teatru ES przypomniała  przedszkolakom opowieść o przygodach Duszka Śmieciuszka wprowadzając najmłodszych w zagadnienia ekologii. Dzieci miały też możliwość obejrzenia kukiełek i pacynek, które zostały wykonane z różnych odpadów. Następnie  dzieci zwiedziły Sklep Marzeń Ekologa. Jak się okazało wszystkie ekologiczne produkty, jakie znajdowały się w sklepie były w szklanych pojemnikach. Odwiedzający sklep otrzymali zdrowe pieczywo, domowe ciasteczka, owoce i warzywa zapakowane w papierowe i szmaciane torebki. Zwieńczeniem wizyty było przedstawienie akcji „Nakrętka kręci się dalej". Omówiono korzyści jakie niesie osobom niepełnosprawnym ukierunkowana pomoc w postaci zbiórki plastikowych nakrętek. 

 

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »