RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
12 201906

Mikołajki w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty...”

6 grudnia o poranku nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę... Tak, tak to nikt inny jak MIKOŁAJ. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami, zaś one obiecały, że będą zawsze grzeczne. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 

12 201903

Czytanie na dywanie

 
„Siadaj szybko na dywanie,
coś pięknego dziś się stanie
W wielki świat literatury
zaprowadzi Ciebie Miś…”
 

Dnia 3 grudnia grupę „Biedroneczki” w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odwiedził kolejny gość. Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas Radna Rady Miasta Siedlce – Pani Teresa Sikorska. Podczas spotkania dzieci z uwagą i skupieniu wysłuchały „Legendy o Bazyliszku”. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania gościa. Po chwili w naszej sali pojawiło się mnóstwo lusterek, zaś "Biedroneczki" słuchały co muszą zrobić, by zgładzić Bazyliszka. Udało się!!! Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pani Radnej piękną książkę. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania!

11 201929

Czytamy z Małym Misiem

Dnia 29 listopada grupę dzieci 6 – letnich „Biedroneczki” w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odwiedził kolejny gość. Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Barbara Grabowska – Hryciuk, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Podczas dzisiejszego spotkania nasza sala na chwilę zamieniła się w małą bibliotekę. Nasz gość przyniósł ze sobą kilkanaście ciekawych książek. Tym razem dzieci  miały okazję wybrać książki, którą przeczytała Pani Barbara. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały i wpatrywały się w przepiękne ilustracje. Nasze spotkanie z gościem, Miś Stefan i „Biedroneczki” zakończyły oczywiście zabawą o misiu. 

11 201928

XXVIII Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna Przedszkoli

28 listopada w hali sportowej Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach, ul. B. Prusa  odbyła się XXVIII Miejska Spartakiada Sportowo-Rekreacyjnej Przedszkoli o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Organizatorem Spartakiady jest Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach i Mazowieckie TKKF w Warszawie. Celem spartakiady jest popularyzacja zajęć rekreacyjnych w przedszkolach, wyłonienie najbardziej usportowionego przedszkola na terenie miasta Siedlce. W konkurencjach sportowych nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Biedroneczki”. Naszym małym sportowcom udało się zająć III miejsce. Brawa dla przedszkolaków!!!

11 201926

"Biedroneczki" odwiedziły Katolickie Radio Podlasie

We wtorek, 26 listopada redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci 6 - letnie z grupy "Biedroneczki". Podczas wizyty w rozgłośni przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy realizatora i spikera.  W studio nagrań dzieci  wcieliły się w rolę reporterów radiowych.  Wszystkim podobała się nowa rola! Mikrofon w dłoni nikogo nie onieśmielił. „Biedroneczki” chętnie przeprowadzały wywiady, a także z powodzeniem odnalazły się w roli rozmówców. Ostatnim punktem wizyty w radiu był udział w nagraniu. Mali goście powiedzieli kilka słów o sobie do mikrofonu. Radiowa lekcja była dla przedszkolaków nowym doświadczeniem. Wszystkim się podobało! Już większość przedszkolaków zadeklarowała, że będą pracować jako reporterzy radiowi.

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »