RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
10 201816

Garncarz w przedszkolu

Kto to taki spytacie?- to garncarz wspaniały.
Powiem więcej- czarodziej doskonały

16 października w naszym przedszkolu gościliśmy garncarza.  Pan  Krystian   opowiedział dzieciom o swojej niezwykłej, niestety zanikającej już, pracy. Niektóre przedszkolaki miały okazję po raz pierwszy zobaczyć koło garncarskie, a także wykonać na nim swój dzbanuszek. Nasz gość opowiedział także o dalszym procesie produkcji glinianych przedmiotów, czyli utwardzania podczas wypalania w piecu i powlekaniu glazurą. Pan Krystian pokazał dzieciom, co można wyczarować z bryły gliny… A potem… nadszedł czas na przedszkolaków. Łatwo nie było, ponieważ glina po zmieszaniu z wodą była śliska. I pod małymi rączkami nie zawsze była posłuszna, jednak efekt końcowy był zadawalający!

10 201810

Dzień Drzewa

http://mp6.siedlce.pl/images/upload/plakat-dzien-drzewa1.jpg

"Już nowinę echo niesie,
że Dzień Drzewa dzisiaj mamy,
więc świętować zaczynamy!"

10 201809

"Złote Rybki" w Krainie Przygód

Dnia 9 października 2019 roku dzieci z grupy „Złote Rybki” wraz z wychowawczyniami wyruszyły do ,,Krainy Przygód’’ w Starych Iganiach. Centrum rekreacji zapewniło dzieciom wiele ciekawych atrakcji, między innymi: szukanie skarbów, przejażdżka quadem, dojenie krowy, trampolina, dmuchawce, wycieczka piesza do zaczarowanego lasu, zajęcia sportowe itp.. Nie zabrakło również pieczonej kiełbaski z grilla i słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały przewodnika, bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach. Był to dzień pełen radości, wrażeń i śmiechu. Zapewne pozostanie na długo w pamięci dzieci.

10 201809

Wycieczka do "Ziołowego Zakątka" w Korycinach

9 października w słoneczny poranek dzieci z grupy 5 i 6 – letnich wraz z opiekunami wyruszyły do Podlaskiego Ogrodu Botanicznego „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. W uroczym zakątku Polski miały okazję poznać najbardziej popularne rośliny i zioła m.in.: kocimiętka, szałwia, przywrotnik, mięta, pokrzywa, mniszek lekarski… Spacerując alejkami ogrodu mogliśmy dotknąć ziół, poczuć zapach, a także poznać ich wygląd.  Kiedy poczuliśmy się zmęczeni i głodni, udaliśmy się do karczmy na pyszny rosołek i racuszki, które znikały w mgnieniu oka z talerzy. Następnie udaliśmy się na warsztaty, gdzie poznaliśmy tajniki powstawania mieszanek i herbat ziołowych. Posiadając taka wiedzę - skomponowaliśmy herbatki ziołowe dla naszych rodziców. Ogromną atrakcją dla dzieci był nieograniczony kontakt ze zwierętami hodowlanymi. Uwieńczeniem wycieczki była beztroska zabawa na placu zabaw, położonym wśród kwiatów i ziół nie opodal cicho szumiącego lasu. Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Siedlec.

 

10 201803

"Daj mi szansę"

"Witaminki, witaminki
dla chłopczyka i dziewczynki"
 

W ramach projektu „Daj mi szansę” polegającego na współpracy  pomiędzy przedszkolami – „Żółty Latawiec” w Siedlcach i Miejskim Przedszkolem Nr 6 w Siedlcach odwiedziła nas trójka przedszkolaków wraz ze swoimi opiekunami. Podczas zajęć przedszkolaki bawiły się w „owocowy stragan”, śpiewały piosenki o owocach, a także przyniosły do przedszkola różne owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Przedszkolaki tego dnia miały dużo pracy - każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na wykałaczki. Po skończonej pracy dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Dzieciom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Było smacznie, kolorowo i oczywiście zdrowo!

 

.

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »