RSS

Bezpiecznie nad wodą - ratownik w przedszkolu

 Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek, żeby był on jeszcze bardziej radosny musi być przede wszystkim bezpieczny. 

      25 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy pana Maćka - ratownika wodnego, który  w praktyczny i ciekawy sposób przeprowadził  pogadankę na temat bezpiecznego spędzania  czasu  nad wodą. Pan Ratownik wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci  oraz zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Uwrażliwiał dzieci  aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu oraz po długim pobycie na słońcu. Ostrzegał, że nie wolno kąpać się bez zgody i opieki dorosłych.  Poza tym przypomniał dzieciom zasady zachowań w niebezpiecznych sytuacjach, do których może dojść podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, kogo powiadomić, jeśli napotka się leżącą, nieprzytomną osobę. Przypomniał numery, pod które należy dzwonić  w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych.                   

     Na zakończenie przeprowadził krótki quiz na temat ,,Bezpiecznie nad wodą”- dzieci wykazały się bogatymi wiadomościami . Przedszkolaki zapamiętały, że zabawy nad wodą mogą odbywać się tylko w miejscach strzeżonych, pod opieką rodziców, a kąpiel jest dozwolona, gdy wywieszona jest biała flaga. Dzieci w dowód wdzięczności nagrodziły Pana gromkimi brawami, zaśpiewały wakacyjną piosenkę i wręczyły dyplom,  słodkie co nieco  oraz życzyły spokojnej pracy nad wodą i miłego wakacyjnego wypoczynku.
 

« inne aktualności

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »