RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
11 201807

11 listopada w pamięci przedszkolaków

Kto Ty jesteś?
- Polak mały…
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na którą przybyli zaproszeni goście – Pani Józefa Jóźwik i Pan Robert Chojecki. Przedszkolaki  z grupy „Motylki” od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką Pani Ani i Pani Mirki. Podczas występu dzieci pięknie recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kokardy narodowe. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Podczas uroczystości odbyło się także wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego "Symbole narodowe widziane oczami dziecka".
11 201806

"Świat Dorotki"

 6 listopada nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami wybrały się do CKiS na spektakl pt."Świat Dorotki" na podstawie powieści L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Kiedy wygodnie zasiedliśmy w fotelach, zgasły światł …  nagle trąba powietrzna porwała dom Dorotki. Z zapartym tchem oglądaliśmy co będzie dalej... okazało się, że  dziewczynka znalazła się w krainie Oz. Dorotka wyrusza do Szmaragdowego Grodu, w którym mieszka potężny Czarnoksiężnik, aby poprosić, by pomógł wrócić jej do domu. Wędrując spotka po drodze: Stracha na Wróble (który chciałby mieć rozum), Blaszanego Drwala (który marzy o sercu) i Tchórzliwego Lwa (który chce być odważny). Spektakl opowiada o wierze w siebie, o możliwości spełniania własnych marzeń, o tym, że wszystko zależy przede wszystkim od nas. Bardzo nam się podobało!

 

 

11 201805

Witajcie w naszej bajce...

Bajki w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, zaś bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. W poniedziałek 5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek.W tym wyjątkowym dniu nasi wychowankowie przybyli do przedszkola przebrani w przepiękne bajkowe stroje. W bajkowym świecie przedszkolaki bawiły się wspaniale !

 

10 201830

Niesamowity gość w przedszkolu

Dzieci z grupy Ważki, odwiedził niesamowity gość- suczka Nina. Wizyta psa w przedszkolu to coś nowego i ekscytującego dla dzieci. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. W czasie tego spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzętami. Teraz my też wiemy jak należy rozmawiać z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować.

10 201830

Pamiętamy o Tych, którzy odeszli...

1 listopada to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich, przedszkolaki z grupy „Motylki”  i "Ważki" pamiętały także o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących kiedyś o wyzwolenie Polski. Wraz z Nauczycielami udały się na Cmentarz, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Chwilą ciszy oraz modlitwą, mali Polacy oddali hołd  Bohaterom walczącym o wolność. W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej, wszystkim towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To była ważna lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »