RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
06 201813

Wycieczka do "Magicznych Ogrodów"

Dnia 13 czerwca przedszkolaki wczesnym rankiem wyruszyły do bajkowej krainy w Trzciankach k. Janowca. „Magiczne Ogrody” to wspaniałe miejsce, gdzie każdy z przedszkolak przeżył wspaniałą przygodę. Pośród kwiatów, drzew i krzewów  dzieci zwiedziły bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty, m.in. Krasnoludy, Mordole i Wróżki. Każda kraina była sensorycznym polem doświadczeń, stymulującym  rozwój i wyobraźnię dzieci oraz budującym w nich pewność siebie i poczucie wartości. Największe emocje wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi. W czasie przerw od zabawy mogliśmy skorzystać z zacisznych miejsc odpoczynku, a także posilić się w restauracji przepysznym obiadkiem. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Szczęśliwi choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu. Wrażenia i miłe wspomnienia z pobytu baśniowej krainie  na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

06 201808

Dzień Rodziny w przedszkolu

„Rodzinkę witamy pięknie się kłaniamy…”

W piątek, 8 czerwca br. w ogrodzie naszego przedszkola odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Podczas wizyty najważniejszych gości, dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje umiejętności wokalne. Występy te, u wielu rodziców wywołały uśmiech i na pewno w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Na koniec programu artystycznego, przedszkolaki wręczyły rodzicom przygotowane prezenty wraz z życzeniami. Wydarzenie było także okazją do wręczenia podziękowań dla rodziców, którzy aktywnie włączają się w życie przedszkola. A potem nadszedł czas na wspólne zabawy i słodki poczęstunek. „Dzień Rodziny”  to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogli spędzić razem :-).

06 201806

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, które odbyły się 5 i 6 czerwca. Spotkanie to było wspaniałą okazją do poznania przedszkola, pań i nowych kolegów. Maluszki chętnie bawiły się w kącikach tematycznych. Starsi koledzy i koleżanki z grupy „Biedroneczki” przygotowały dla nich niespodziankę – przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Podczas pobytu w placówce dzieci miały także możliwość spędzenia czasu na placu zabaw gdzie pod czujnym okiem rodziców i pań korzystały ze sprzętu terenowego. Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych i wspólnych zabawach mamy nadzieję, że "maluszki" we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło, nowej i trudnej dla nich sytuacji.

 

06 201804

ZAPRASZAMY NA DNI ADAPTACYJNE

http://mp6.siedlce.pl/images/upload/dni-adaptacyjneaw-800x391.png

Serdecznie zapraszamy 

wszystkie nowoprzyjete dzieci 

na dni otwarte, które odbedą się

05. 06. 2018 r. i 06. 06. 2018 r.  (wtorek, środa)

w godzinach 9.30 - 11.00

05 201818

III Siedlecki Konkurs Matematyczny

Tegoroczna edycja III Konkursu Matematycznego „Żyrafka” odbyła się 11 maja 2018 r. na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zmagania najmłodszych matematyków patronatem honorowym objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, jak również Prezydent Miasta Siedlce oraz JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Czworo sześciolatków z naszej placówki wzięło udział w konkursie. Nasi wychowankowie wykazali się ogromną wiedzą matematyczną i bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Podsumowanie konkursu odbyło się 18 maja w Auli Instytutu Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Po wręczeniu nagród studenci pedagogiki wystawili krótkie przedstawienie o Afryce, podczas którego dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne i rozpoznawały zwierzęta, które pochodzą z Czarnego Lądu. Na koniec dzieci ze szkoły podstawowej poprowadziły warsztaty orgiami.

 

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »