RSS

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:
04 201806

Gimnazjaliści - przedszkolakom "Zdrowe żywienie"

"Jeśli chcesz się żywić zdrowo
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny
to najlepsze witaminy! (...)
Sok warzywny, owocowy
kolorowy jest i zdrowy!"
                                      W. Karaszewski

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy II Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlach za ciekawą lekcję  na temat zdrowego żywienia.

 

 

 

03 201826

Warsztaty wielkanocne u

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji w grupie dzieci 4 - letnich "Biedroneczki" odbyły się zajęcia otwarte. Na zajęciach przedszkolaki wspólnie z Rodzicami, rozwiązywały wielkanocne zagadki, wykonały wesołe zajączki, a przede wszystkim doskonale się bawiły. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie podczas wiosennego przedstawienia. Trzeba przyznać była to prawdziwa niespodzianka. Dziękujemy Rodzicom za obecność, pomoc w przygotowaniu strojów na przedstawienie oraz zaangażowanie w pracę przedszkola.

03 201823

Robimy palmy wielkanocne

„Palmy wielkanocne
to są palmy przewspaniałe
zrobione z wierzbowych gałązek,
z suszonych kwiatów i wstążek.
Dajemy wam palmy w darze,
bo tak stary zwyczaj każe,
bo dawno temu wierzono,
że palmy złe moce odgonią”.                                                                                                                                                                     

Dopiero przedszkolaki przywitały wiosnę, a już z niecierpliwością oczekują na Święta Wielkanocne. Zgodnie ze świąteczną tradycją dzieci z grupy „Motylki” i „Ważki” pod czujnym okiem swoich pań wykonały Palmy Wielkanocne - tradycyjny symbol Palmowej Niedzieli. Z gałązek bukszpanu, bibułkowych kwiatów i wstążek dzieci wykonały piękne i okazałe palmy. Wykonane na zajęciach palmy można podziwiać w galerii zdjęć.

03 201822

Światowy Dzień Wody

22 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Siedleckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało dla przedszkolaków występy artystyczne pt. „Siedlecka Woda Kranowa – zdrowa i wyjątkowa”. Na początku spotkania w CKiS przywitała nas Pani Grażynka, która opowiedziała dzieciom o roli i znaczeniu wody w życiu człowieka. Okazało się także, że nasza „kranówka” jest bardzo czysta i możemy ją pić o każdej porze dnia. A potem... było mnóstwo ruchu i świetnej zabawy. Dzisiejsze spotkanie uświadomiło  wszystkim przedszkolakom, jak ważna dla wszystkich na Ziemi jest woda!

03 201821

Motylki w Tężni Solankowej

W pierwszy dzień Wiosny dzieci z grupy „Motylki” po opieką swoich pań wyruszyły komunikacją MPK na Tężnie Solankowe w Parku Wodnym. Była to druga wizyta w tężni. Po raz kolejny przedszkolaki były zachwycone miejscem, gdzie można odpocząć, wyciszyć się i jednocześnie sięgnąć po zdrowie. Po dawce tak zdrowego powietrza nikt chorować już nie będzie :-).

 

Z życia przedszkola

Zobacz wszytskie galerie »