dzieci w lesie

Wycieczka do Nadleśnictwa

We wtorek 14 września 2021r. dzieci z naszego przedszkola: Żabki, Motylki, Ważki i Biedroneczki wybrały się  na wycieczkę do Nadleśnictwa Siedlce na ścieżkę przyrodniczo- leśną ,, Lipniak”. Głównym celem wizyty w lesie było poznanie środowiska przyrodniczego jakim jest las, zasad funkcjonowania ekosystemu leśnego, zapoznania z gospodarką w lasach i praca leśników.

Pani- leśniczy Stanisława Gomółka oprowadziła nas po lesie, w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom zagadnienia związane z florą i fauną lasu. Spacer leśnymi ścieżkami dostarczył nam wiele przyjemności i był okazją do prowadzenia obserwacji przyrodniczych oraz zebrania darów do „Kącika przyrody”. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Spotkaliśmy nawet zwierzątka: żabkę, żuczka, biedronkę i mrówki. Dzieci miały możliwość obejrzenia szkółki leśnej, bogatej w różnorodne sadzonki drzewek w różnych fazach ich wzrostu. Pani – leśniczy zwróciła uwagę i uczulała na ochronę przyrody,  że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.                           

Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu- pieczone kiełbaski i jabłka nad ogniskiem.  Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a dzieci zadowolone i pełne wrażeń powróciły autokarem do przedszkola.

Dzieci, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują Nadleśnictwu Siedlce – Lipniak, zwłaszcza pani Stanisławie Gomółka za okazaną pomoc w organizacji wycieczki i ciekawe zajęcia edukacyjne. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u małych dzieci.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ GRUP

Skip to content